POPI​Ó​R

by KAT & Roman Kostrzewski

supported by
daniel schulze
daniel schulze thumbnail
daniel schulze A stunning album by one of the best Polish bands of all time. Favorite track: Ośle.
Waken
Waken thumbnail
Waken I know Kat music since 26y
Roman was aMaster of Mystical Texts and vocals.. band even after split managed to give Roman new breath and space to create.. pity that It last so short..
It is a big loss for Metal world seeing him go taken by this horrible sickness.. R.I.P Maestro..
We will continue to listen your art since it it’s immortal.. Sad thing that Former colleague did not support him at the last moments of his existence.. reading his comments somewhat draws me even further from P.L Kat
Alicja
Alicja thumbnail
Alicja I've been a huge fan since 1997 (I was 16 years old...). Kat & Roman Kostrzewski's art is in my heart forever. Their music is very complex technically, at the same time very touching, just magic...Roman's lyrics are like poetry... very beautiful, rich, profound, unique and sophisticated... Every single song is like travel in time, a journey to different dimensions....Roman Kostrzewski is my Maestro. I love you Roman ❤️
/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €12 EUR  or more

     

1.
Łossod 02:59
ŁOSSOD Muzyka: Jacek Hiro, Roman Kostrzewski. Tekst: Roman Kostrzewski. Idą z gór.. owczy spęd. W dole świerk, Iskry z jaskiń. A w noc jak te ślepce… I liczą roz... roz, dwo, czi… Zły haj. W skały wiatr zagwizdał. - Staroleśny głos. Mówią, że to zew płonących choin. Łossod dzięki jodłom. Popiół w owczy zad. Dla ? - lo. Lo ? - dla. Cierpki bunc.
2.
Ośle 05:40
OŚLE Muzyka: Jacek Hiro, Roman Kostrzewski. Tekst: Roman Kostrzewski. Mosz recht, Usiedli na twój grzbiet. Rząd zwis, Oślizłe gniazdo glizd. Toć, że… Co łaska pańska żre. A żre Za twoje nie za swe. Na ośle wyniośle łże gnom. Matrony zalotnie, szczęk, ton broch. Kapłani z miechami ot co. A chłopy z krzyżami klęczą - oj! Tak nietomni, tak nietomni, że hej…. Za kadzidłem, za kadzidłem do mgieł. I powiedli i powiedli przez most Nad przepaścią i przepadli psia kość… Mosz recht, Usiedli na twój dech. Rząd zwis, Oślizłe gniazdo glizd. Toć, że Co łaska pańska żre. A żre Za twoje nie za swe. Na ośle wyniośle łże gnom. Matrony żałosne, szczęk, ton broch. Kapłani z miechami ot co. A chłopy z krzyżami klęczą - och! Tak nietomni, tak nietomni, że hej…. Za kadzidłem, za kadzidłem do mgieł. I powiedli i powiedli przez most Nad przepaścią i przepadli psia kość… ————————————————— Dziki step.. na drzewcu jęk Gore raj.
3.
Tarło 05:25
TARŁO Muzyka: Jacek Hiro, Roman Kostrzewski. Tekst: Roman Kostrzewski. Martwe słońce. Deszcz … rzeki rwą. Kaj depniesz porwie cię. Prze masa wód. Na mostku deski … nie zawsze. Nad nami prastary wiąz. W słodkawych ustach lanca. Kołysze, że … ho ho w gaciach. Do szarży godnie zbrojny. Jak ułan w przodzie dawnych starć. I wrze jar….. Ogień i żar. W dole szumny, spad, Gniazda z ikrą ryb. I wygra… ten. Wróci zaś. Ogon tam,tam,tam i tam. Uda w tą,w tą w tą i tą. I wrze jar…. Ogień i żar. Na mostku deski … nie zawsze. Nad nami prastary wiąz. Martwe słońce. Deszcz… rzeki rwą. Kaj depniesz porwie śmierć. Nagle chlust. W łeb —————————— W bystrej nieś wodzie Marzenia …. pełny księżyc. A chodź miła, chodź… Bo ja też nie zawsze Ciemnej strony głaz.
4.
Modłości 05:43
MODŁOŚCI Muzyka: Jacek Hiro, Roman Kostrzewski. Tekst: Roman Kostrzewski. Pomódlmy się! Niech będzie tak, że tego Niemca kopnie koń. I niech mu śmierć poleczka tra, la, la, la, la. Na brzegach Odry mur i krojc. Bazie wierzb.. W niemieckim to o kätzchen drzew. Jakże близко … miał, miał. Bazie wierzb.. W niemieckim to kätzchen drzew. Kошки, кошки, miał, miał. ——————————— Lulaj, lulaj chłopcze, lulaj… Stary las, wonne bieńce. Orli kształt krąży nad skalnym wieńcem. W ruinie martwej ryty herb …krzyż i tron, Chłostane wiatrem … Lulaj… Pomódlmy się! Niech będzie tak, że tego Ruska dupnie młot. I niech mu sierp po jajcach tra, la, la ,ciach, Aż na Czerwony Plac upadnie.
5.
Baba zakonna 04:49
BABA ZAKONNA Muzyka: Jacek Hiro, Roman Kostrzewski. Tekst: Roman Kostrzewski. Batu - dłoń, Koński grzbiet. -Wio. Furmana skręca w noc. W słomie śmierć… Mszał we krwi… Brzeg jeziora… Ciemna toń. Oto ten, co świętym się zwał. Oto ten, jak ścierwo, jak kał. A baba zakonna pamięta tamten zmierzch…. Roraty w zadku z dymkiem świec. Gdy rosę niebios rozlał cień, Przyrzekła zemstę. Oto ten, co świętym być miał. Oto ten, jak ścierwo, jak kał. Prałat - Oj tam. Łom, twardy łom. Skroń, krucha tak, Że duch z jękiem na furmankę padł. Oto ten, co świętym się zwał. Oto ten, jak ścierwo, jak kał. ——————————————————— Baby wciąż tu mamią. - Anioł wzbił się do chmur. A kiedy spojrzał w dal Uderzył skrzydłem w grań. Stąd piarg.
6.
Popiór 04:57
POPIÓR Muzyka: Roman Kostrzewski, Michał Laksa. Tekst: Roman Kostrzewski. Sala.. I D Anioł w oknie siadł. Białoskrzydły dziw. Tajemniczy wzrok, Między uda wpadł. Trzasnął bicz. Jednej lotki mniej. Wieczór..kana..krąg. Zrobił szczery mach. - Jeden długi hit. Poczuł dziką moc… Wino, wóda, haft. Trzasnął bicz. Drugie piórko bęc….. Przepadnie. Życiem kręty wir. Trąby aż… oleandry tnie. Z każdym cięciem tren, Gorzki żal, a w sercu cierń. Życiem kręty wir. Trąby aż… oleandry tnie. Z każdym cięciem tren, Gorzki żal… Nagrobny mech.
7.
GŁOWY W DÓŁ SPUSZCZONE Muzyka: Jacek Hiro, Roman Kostrzewski. Tekst: Roman Kostrzewski. Oczy w dół… Oczy w dół spuszczone. Biały tiul…. -Krzyżem chrzczę, Inaczej Go to Hell. A człek to zło, łogiyń go mo. Głowy w dól… Głowy w dół zniżone, Pełne dziur… Wiarą postrzelone. Na śmierć. A mi żaden kapłon nie będzie pon. Wiara w zacmentarność , to nie mój fioł. A mi żaden farorz nie będzie pon. Wiara w zacmentarność i klupie dzwon. Oczy w dół.. Oczy w dół spuszczone Biały tiul…. -Krzyżem chrzczę, Inaczej Go to Hell. A człek to zło, łogiyń go mo. Głowy w dól.. Głowy w dół zwieszone. Pełne dziur… Wiarą postrzelone. A mi żaden kapłon nie będzie pon. Wiara w zacmentarność, to nie mój fioł. A mi żaden farorz nie będzie pon. Wiara w zacmentarność i klupie dzwon.
8.
Dali na msze 06:12
DALI NA MSZE Muzyka: Jacek Hiro, Roman Kostrzewski. Tekst: Roman Kostrzewski. Haki rzeźne, noże… zimne.. Golą jagnię, pełny dzban. Piekli, piekli, piekli… swąd. Pili, pili, pili snadź. Wieś… tu klon, tu plon… suknie takie ładne. Wieś… tu dom, tu grom… dachy łatwopalne. Śnili w ogniu … co to był za miód. Śnili w ogniu… co to był za chrzest. Popiół rozwiał fen, o tak… Popiół rozwiał fen. Żal… i toć dali na msze. Miłość na krzyżu bez nas. Kwiaty strojne, białolice. W górze jastrząb w dole gad. Mogli? - Mogli. Moglim siąść. Poszli, poszli, poszlim w dal. Perć… tu stok, tu blok i załomy skalne. Perć.. tu glon, tu szron, gwiżdżą wiatry halne. Czasem krucha szreń, o tak… Czasem krucha szreń. Trach, … i toć dali na msze. O tak, o tak…

about

Roman Kostrzewski vocal
Jacek Hiro guitar
Krzysztof Pistelok guitar
Michał Laksa bass
Jacek Nowak drums

credits

released March 1, 2019

license

all rights reserved

tags

about

KAT & Roman Kostrzewski Poland

contact / help

Contact KAT & Roman Kostrzewski

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like KAT & Roman Kostrzewski, you may also like: